Norddeco i styl skandynawski

NordDeco...

...to sklep, w którym oferujemy starannie przez nas wyselekcjonowane elementy wystroju wnętrz - wykonane w klasycznym, skandynawskim stylu. W naszej ofercie znajdują się zarówno przedmioty o charakterze użytkowym, jak i stricte dekoracyjnym. Łączy je natomiast jedno – wszystkie są absolutnie unikalne i pięknie wykonane. Ich uniwersalny, ponadczasowy charakter potrafi zauroczyć każdego.

Historia stylu skandynawskiego sięga pierwszej połowy XX wieku, jednak jego źródeł można doszukiwać się już na dworze szwedzkiego króla Gustawa III (1771-1792). Ten zachwycony francuskimi wnętrzami monarcha zaczął wprowadzać podobny styl w swoich własnych wnętrzach – z jedną tylko małą różnicą... Zdecydował się wykorzystywać takie materiały, których w Szwecji było pod dostatkiem.

Tym samym w arystokratycznych kręgach nastała moda na sosnowe podłogi i meble oraz lniane tkaniny.

Drogie, sprowadzane z zagranicy tworzywa pozostały więc domeną francuskich władców, a Szwedzi postawili na swoje surowce. Trend ten przetrwał do dziś, rozprzestrzeniając się z biegiem lat na inne kraje Skandynawii. Szerzej zauważony został jednak dopiero w latach 30. XX wieku – wtedy to zorganizowano w Sztokholmie pierwszą wystawę poświęconą temu północnoeuropejskiemu wzornictwu.

Aktualnie jednym z najbardziej znanych i cenionych na świecie jest właśnie styl skandynawski. Lampy, meble, tkaniny, naczynia,  dekoracje – mimo różnych projektanckich interpretacji łączy przede wszystkim...

...naturalność

To styl, w którym nie ma miejsca na sztuczne elementy. Wnętrza są...

...jasne i pełne światła

W przedmiotach widoczna jest designerska prostota, choć skandynawscy architekci nie stronią także od zdobień. To styl, który preferuje...

...elegancki minimalizm.

Nie oznacza to jednak zastosowania jedynie dwóch podstawowych kolorów. Skandynawskie aranżacje często ożywiane bywają...

...stonowaną paletą barw, choć bazę niezmiennie stanowi biel.

Surowce, a nawet industrialne ostatnimi czasy kształty mebli i elementów oświetlenia przełamywane są ciepłymi formami poduch, pledów i dywanów. W przedmiotach codziennego użytku odzwierciedla się natomiast praktyczność i funkcjonalność proponowanych rozwiązań.

Styl skandynawski...

...to bowiem apoteoza estetycznego i komfortowego stylu życia. Artykuły zaprojektowane właśnie w takim duchu pragniemy Ci zaoferować w NordDeco.

Zamknij
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.